Твердопаливні котли
Твердопаливні котли актуальні в місцях куди немає можливості подати електрику та провести газові мережі. Також такі котлі можуть використовуватися як запасні, або додаткові, на період коли основна система опалення не забезпечує потреб споживача.
Паливом для котлів можуть бути різні види вугілля, деревина та твердопаливні брикети. Також існують моделі котлів які використовують торф. Низька вартість, доступність палива, автономність роботи та легкість монтажу є основними перевагами твердопаливних котлів. Також однією з переваг є простота та дешеве обслуговування. Котли потрібно періодично протоплювати, та чистити зольники. Купити твердопаливні котли вы можете на сайті ekonomteplo.com.ua за доступною ціною.
Окремо слід виділити «пелетні» котли. Паливом в них виступає пресовані пелети з відходів сільського господарства, а також деревини. Такі котли мають підвищений коефіцієнт корисної дії, до 92%, та автономність до двох тижнів.
Твердопаливні котли за принципом роботі схожі на так звані «буржуйки», але на відміну від них набагато ефективніші. Котли мають значно більший коефіцієнт корисної дії , систему регулювання температури, та набагато економні у використанням палива, окремі моделі на одній порції палива здатні працювати протягом однієї доби.
Сьогоднішні ринок опалювального устаткування надає широкий вибір котлів на твердому палеві різної потужності. Найбільш ефективними для використання у побуті котли потужністю від 9 до 48 кВт.
Вибираючи котли, за основу можна прийняти такі розрахунки: для опалення приміщення загальною площею 100кв.м. необхідна потужність котла 5-13 кВт та приблизно від 2,5 до 3,5 кг палива на годину.
За типом палива котли можна поділити на «дров’яні» та універсальні. Для дров’яних використовують деревину чи відходи дерев’яної промисловості вологість якої не більш ніж 25-35%. В універсальних котлах, виходячи з їх назви, застосовують будь яке тверде паливо.
Слід розуміти що різне паливо має різні характеристики, а матеріал корпусу котлів розраховується на певний вид палива. Наприклад «дров’яний» сталевий котел при використанні в ньому твердого вугілля вже через рік прогорить та стане непридатним до подальшої експлуатації.
При виборі твердопаливного котла треба враховувати наявність палива в регіоні де він планується застосовуватися. Тим самим ви зможете уникнути дефіциту палива, знизити витрати на опалення та відчути комфорт та всі перевагами сучасного обладнання.